עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

עיתונאי ערוץ כנסת התאגדו: הוקם לראשונה ועד עובדים בערוץ כנסת

ועד עובדים יציג הוקם הבוקר (ה') לראשונה בערוץ כנסת, תחת ארגון העיתונאים. ארגון העיתונאים הודיע להנהלת ערוץ כנסת על הקמת הוועד החדש, לאחר שלמעלה ממחצית מעובדי הערוץ הצטרפו לארגון העיתונאים.

במכתב עדכון שהפיצו חברי ועד הפעולה לעובדי ערוץ כנסת נכתב כי: ״אנחנו שמחים לבשר כי מהיום יש ארגון יציג לכל עובדי ערוץ כנסת. לאחר הצטרפותם של יותר משליש מעובדי הערוץ תחת המטרייה של ארגון העיתונאים בישראל, הודענו להנהלת ערוץ כנסת על הקמת ועד עובדים.

 

״ההתארגנות התחילה בין היתר על רקע תלונות של שורה ארוכה מאוד של עובדים על תנאי ההעסקה שלהם, על ההרגשה של היעדר משקל לעובדים מול ההנהלה ותחושה שהעובדים לא זוכים למענה ראוי למצוקותיהם.

״כעובדים המאוגדים יחדיו, יש לנו כוח מיקוח גדול יותר ויכולת טובה יותר לנהל משא ומתן ולהשמיע את קולנו. ועד הפעולה הוקם כדי למנוע את חוסר הוודאות בו מצויים העובדים, לבטא ולייצג את צרכי העובדים מול ההנהלה, ולפתוח במשא ומתן, במטרה להגיע להסכמות על שיפור תנאי ההעסקה, שיעוגנו בהסכם קיבוצי.

״אנו קוראים להנהלה לשתף איתנו פעולה, מתוך הבנה שעובדים מרוצים יותר יעשו ערוץ טוב יותר וכי הצלחת החברה והערוץ היא הצלחת העובדים. מטרת הוועד תהיה לקדם את ערוץ כנסת כבית תוכן איכותי, מקצועי ויעיל, המהווה משען יציב, מפרה ומקדם לכלל עובדיו. הידברות ושיתוף פעולה הן המפתח לתוצאות – הן לטובת הערוץ והן לטובת עובדיו.

מנכ״ל ארגון העיתונאים אלי גרשנקרוין: ״אנחנו מברכים על הקמת ועד עובדים נוסף בכלי התקשורת בישראל תחת מטריית ארגון העיתונאים. אנו נמשיך בפעילותנו על מנת לאגד את העיתונאים, לשפר את זכויותיהם ותנאי העסקתם ולשמור על חופש העיתונות בישראל, במיוחד בתקופה מאתגרת זו״.