עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הארגון: סימני שאלה לגבי הליך פיטוריו של ראש מערכת ב"וואלה!"

במכתב שנשלח היום (ב') ע"י רכזת חופש העיתונות בארגון,  ענת סרגוסטי, הביע הארגון חשש לפיטורים שלא כדין של ראש מערכת החדשות רועי שושן, העשויים להוות אפקט מצנן כלפי שאר עיתונאי המערכת, כאשר ברקע לפיטוריו תחילת הסיקור של משפט נתניהו ובו עדות אילן ישועה על סיקור מוטה באתר.

במכתב שנשלח לעורך האתר ערן טיפנברון, אשר שמו הוזכר בעדותו של אילן ישועה הדגיש הארגון, כי במערכת וואלה יש להקפיד על כללי אתיקה וסיקור חסר פניות:

"מפרסומים בכלי התקשורת נודע לנו בשבוע שעבר על פיטוריו של רועי שושן, ראש מערכת החדשות של וואלה. סיום העסקתו של רועי, שנעשה לכאורה במחטף ולא בהתאם לדין, ובסמיכות זמנים בעייתית, מיד אחרי הבחירות וממש בסמוך לפתיחתו של משפט נתניהו שבו נדונה באריכות סוגיית הסיקור ב”וואלה” מעלה סימני שאלה לגבי מחויבות המערכת העיתונאית בוואלה לתנאי ההעסקה של העיתונאים, ולשמירה על מקצועיות ואתיקה עיתונאית.

לא יעלה על הדעת שגוף תקשורת אשר עמל בשנים האחרונות להימלט מהכתם שדבק בו בעקבות תיק 4000, ואף התחייב בהסכם קיבוצי מול ארגון העיתונאים על תקנון של אתיקה עיתונאית, יפטר בחטף את ראש מערכת החדשות שלו, וזאת ללא הליך מסודר והנמקה עניינית.

פיטורים של עיתונאי וואלה, במיוחד בתפקידים מרכזיים במערכת, היוצאים לפועל באופן גחמתי וללא שימוע כדין, מייצרים אפקט מצנן על העיתונאים הממשיכים לעשות את עבודתם בוואלה.

אנו קוראים לך לשקול מחדש את פיטוריו של רועי שושן ולהוכיח את מחויבותה של הנהלת וואלה להקפדה על כללי אתיקה וסיקור עיתונאי ערכי, מקצועי וחסר פניות".

טיפנברון, עורך ותיק ומנוסה שערך את ynet והיה מנכ"ל ערוץ הכנסת עד לאחרונה, מונה לפני מספר חודשים לעורך וואלה על ידי הבעלים החדש של האתר, אלי עזור. שמו של טיפנברון הוזכר בעדות ישועה כעורך אשר יודע לקדם את האינטרסים של בעל כלי התקשורת ללא צורך בהכוונה מתמדת.