עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מועד הפיטורים מתקרב; עובדי ידיעות ו-Ynet קיימו הפסקת עבודה

ועד ידיעות אחרונות-Ynet קיים היום (ד') הפסקת עבודה ואסיפת עובדים מול בניין ידיעות אחרונות בראשל"צ. עשרות עובדים יצאו מהבניין והפסיקו את עבודתם בין 14:00-15:00, יחד עם עובדים רבים שעלו לזום של האסיפה ואחרים ששבתו באותו מועד. השביתה נועדה לאותת להנהלת החברה כי העובדים לא מסכימים לקבל התראה קצרה לקראת פיטורי עובדים בטרם יוסדרו כל הסוגיות החשובות הנוגעות לכמול המפוטרים ולתנאי הפיטורים, יחד עם תנאי העובדים הנותרים ביחידת התוכן החדשה.

מהלך הצמצומים החל לפני כחודשיים, לאחר שהנהלת החברה פנתה לנציגות העובדים והודיעה כי בכוונתה לקדם איחוד מערכות בין העיתון לאתר, אשר יוביל לקיצוץ של כ-130 משרות.

הפגנה חזית

בשבועות האחרונים ההנהלה נמנעה מלהעביר פירוט של מלוא תוכנית איחוד מערכות העיתון המודפס ו-ynet, כולל מספר וזהות המפוטרים בשתי המערכות. מנכ"ל ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל, אלי גרשנקרוי אמר באסיפה שאם ההתנהלות הנוכחית תימשך – אנחנו לא מפחדים, נרחיב את העיצומים עד שנשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו.

איחוד המערכות, לצד המצב הכלכלי הרעוע של החברה, הן הסיבות אותן מונה ההנהלה לפיטורים הצפויים, של כרבע מעובדי ידיעות/ווינט, כאשר היקף הפיטורים ב-ynet צפוי להיות כפול מזה של העיתון המודפס, ב"כלכליסט" וב"לאשה". לקראת האסיפה, שלחה הנהלת "ידיעות אחרונות"  מייל של המשנה למנכ"ל הממונה על משאבי האנוש בקבוצה, ורד סוטו-אורגד ובו טענה כי נציגות העובדים מתסיסה את העובדים נגד מהלך האיחוד וכי הדרישות שהעלתה נציגות העובדים מתעלמות לחלוטין מהמצב הכלכלי.

וולמן נואם

מנכ"ל הארגון, הגיב באסיפה למייל שנשלח אתמול לעובדים ובו הוצע להם להיות פרזנטורים של העיתון ולהצטלם בבניין ידיעות: "בזמן שההנהלה מתכננת לשלוח הביתה יותר מ-100 עובדי ynet ו'ידיעות אחרונות', ומציעה תנאים מבזים ומשפילים למי שיפרוש מרצון ועוד יותר משפילים למי שיפוטר; בזמן שאנשי הנהלה מאיימים על עובדים שכדאי להם לפרוש מרצון אחרת ימצאו עצמם מפוטרים; בזמן שההנהלה לא מעבירה תוכנית סופית לנציגות העובדים, למרות ששעון החול אוזל ומכתבי הפיטורים נכתבים בזמן שאנחנו מדברים – בזמן הזה מציעים לכם להיות פרזנטורים ליום אחד. ניתוק וזלזול".