עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

לא ניתן לשר התקשורת שלמה קרעי להלך אימים ולסגור את התאגיד

הארגון תקף הערב (ש') את הצהרתו של שר התקשורת שלמה קרעי בדבר קיצוץ בתקציבו של תאגיד השידור הציבורי.

בהודעה שפרסם הארגון נאמר כי "האמירה של השר קרעי כי בכוונתו לקצץ במאות מיליונים את תקציב תאגיד השידור הציבורי היא הכרזת מלחמה על השידור הציבורי. שידור ציבורי בחברה דמוקרטית מאפשר שידורים איכותיים בעלי ערך חברתי ותרבותי, שאינם תלויים בבעלי ממון ואינטרסנטים ובשיקולים מסחריים בלבד.

אנו מתנגדים בצורה נחרצת לכל ניסיון לפגוע בשידור הציבורי בכלל ובתאגיד השידור הציבורי בפרט. בתוך שנים ספורות תאגיד השידור הפך להיות לתו תקן של שירות ציבורי מצטיין הכולל חדשנות טכנולוגית, תוכן איכותי, הפקות מקומיות, חטיבת חדשות עצמאית משפיעה, והכל על בסיס עבודה מקצועית חסרת פשרות של מאות עובדי התאגיד".

שלמה קרע

ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל הוא הארגון היציג של עיתונאי התאגיד ומלווה את העובדים בו במשך למעלה מ-5 שנים. בין השאר נאבק הארגון כנגד הנסיונות לפצל את התאגיד בעת דיון בנושא בבג"ץ ופעל לסיום כהונתו של מנכ"ל התאגיד לשעבר אלדד קובלנץ שבמהלך כהונתו התגלו כשלים חמורים ביחסי העבודה בתאגיד.

"הדיבורים על סגירה או הפרטה של תאגיד השידור, אינם אלא ניסיון לאיים על עיתונאי התאגיד ולהרתיע אותם מלעשות את עבודתם נאמנה, תוך פגיעה בפרנסתן של מאות משפחות. אנו קוראים להפסיק עם ניסיונות ההפחדה ולתת לעובדי התאגיד להמשיך לבצע את העבודה המצוינת שהם עושים". נאמר עוד בהודעה שפרסם הארגון.