עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

תוכנית המנהיגות של ארגון העיתונאים יוצאת לדרך

ארגון העיתונאים משיק תוכנית שמטרתה לפתח מנהיגות בענף העיתונות ולהאיץ בו תהליכי שינוי, בשיתוף עם בינ"ה – התנועה ליהדות חברתית. כמחצית מהתוכנית תתקיים בישראל וכמחצית בניו יורק.

העיתונות בישראל עוברת בעשור האחרון טלטלות קשות, שהתחזקו ביתר שאת בשנה האחרונה ופגעו ביכולתה של העיתונות לשרת את הציבור. המפתח לתיקון נמצא בידיים שלנו, העיתונאים. ב-2012 ארגון העיתונאים הוקם בדיוק בגלל הסיבות האלה על ידי קבוצה של עיתונאים שהחליטו לקחת אחריות ולהוביל מהלך. שש שנים חלפו מאז, שבהם הארגון שינה באופן דרמטי את יחסי העבודה בענף וניהל שורה ארוכה של מאבקים מוצלחים על חופש עיתונות. הגיע הזמן לבנות דור חדש של מנהיגים בארגון ולייצר תהליכי שינוי נוספים.

כמענה לאתגר זה, נוצרה תוכנית המנהיגות, המיועדת ל-15 משתתפים שייבחרו מבין חברי ארגון העיתונאים. השיקול המרכזי לבחירת משתתף יהיה השינוי שאותו הוא מעוניין לקדם בענף העיתונות והיכולת שלו להוציא אותו מן הכוח אל הפועל. לשם כך ייבחנו בין היתר מוטת ההשפעה של המועמד, רזומה של קידום מהלכים דומים ופעילות במסגרת ארגון העיתונאים. כמו כן יושם דגש על הרכב משתתפים מגוון מבחינה מגדרית ומגזרית ומבחינת תפקידים וכלי תקשורת.

מסגרת התוכנית

התוכנית תתחלק לשלושה שלבים מרכזיים:

שלב ראשון: מפגשים מרוכזים שיתמקדו בלימוד משותף ויעסקו בסוגיות של מנהיגות ושליחות חברתית ובהקניית כלים של קבלת החלטות והובלת שינוי. המפגשים יכילו גם הכנה לקראת המסע לניו יורק. ההיקף המצטבר של המפגשים יעמוד על כ-40 שעות, והם יתפזרו על החודשים הקרובים. ההשתתפות הפעילה בכולם היא תנאי להצטרפות לתוכנית.

שלב שני: שבוע בניו יורק (8-15 באוקטובר 2018. המועדים עלולים להשתנות) במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק. השבוע ינוע על ארבעה צירים מרכזיים:

  1. מנהיגות: נכיר מודלים מקומיים של הובלת שינוי חברתי וניפגש עםמנהיגים מהקהילה היהודית ובכלל.
  1. עיתונות: נבקר במערכות העיתונאיות המובילות בעולם, נכיר את עמיתינו מאיגודי העיתונאים ונספוג השראה שתעזור לנו לעצב את עתיד העיתונות הישראלית.
  1. הכרת הקהילה היהודית של ניו יורק: נפגוש גורמים מרכזיים בקהילה, נבין איך היא בנויה, מה התהליכים שעוברים עליה וכיצד זה משפיע על הקשר בין ארצות הברית לבין ישראל ועל החברה הישראלית בכלל.
  1. לכל משתתף יוקצה זמן חופשי לצורך פגישות שרלוונטיות לשינוי שהוא מנסה לקדם.

 

שלב שלישי: חזרה לישראל. סיכום ועיבוד המסע, לצד המשך קידום הליכי השינוי שנבחרו במסגרת התוכנית.

הגשת מועמדות

חברי ארגון העיתונאים שרואים עצמם מתאימים לתוכנית מוזמנים להגיש מועמדות עד 25.6.18 באמצעות השאלון המצורף. בהגשת המועמדות יש להעתיק אל תוך השאלון את הפרטים הבאים:

  1. קובץ קורות חיים, שמכיל פירוט גם על הניסיון העיתונאי וגם על ניסיון בעשייה חברתית וקידום הליכי שינוי.
  2. קובץ עם הצהרת כוונות לגבי השינוי שאתם רוצים לקדם (לא יותר מ-300 מילה). פרטו בקובץ למה יש צורך בשינוי שאתם מציעים, מה דרך הפעולה שאתם מציעים ולמה לדעתכם אתם מתאימים להוביל את השינוי.
  3. שמות ופרטי קשר של שני ממליצים, לפחות אחד מהם מענף העיתונות. אנא פרטו את טיב הקשר עם כל אחד מהממליצים.

שאלות ניתן להפנות אל כתובת המייל haitonaim@gmail.com

* בינ"ה – התנועה ליהדות חברתית הוא ארגון חברתי שעוסק בהעמקת הזהות היהודית בקרב הציבור הישראלי החילוני. הארגון משלב עיסוק בתרבות יהודית יחד עם עשייה חברתית והעצמה קהילתית. הארגון הוקם בשנת 1996, מספר חודשים לאחר רצח רבין ביוזמת אנשי רוח וחינוך, מתוך כוונה לאחות את הקרע בין הציבור הדתי לציבור החילוני. בינ”ה מפעילה ישיבות חילוניות בתל אביב, בירושלים ובבאר-שבע, מכינה קדם צבאית, גרעיני שנת שירות ונח”ל, ובית בינ״ה בהודו. תחת בינ״ה פועלים פרויקטים להעצמה קהילתית ברחבי הארץ בדגש על שכונות מוחלשות, ותכניות לימוד והעשרה שונות לקהל הרחב, בתי מדרש פלורליסטיים ותכניות בינלאומיות ליהדות בתפוצות. בינ”ה מאמינה בשיח סובלני ופתוח, ורואה ביהדות ובציונות מקורות השראה להמשך יצירתה של הישראליות העכשווית. הארגון רואה את תפקידו כנושאי הדגל היהודי בין הארגונים החברתיים וכנושאי הדגל החברתי בין הארגונים היהודיים.

www.BINA.ORG.IL