עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

בעקבות קיצוצי שכר: ועד עיתונאי חדשות 13 הכריז על סכסוך עבודה

הבוקר (ג') הכריז ארגון העיתונאים על סכסוך עבודה בחדשות 13, לאחר שבליל יום ראשון הודיעה הנהלת החברה על כוונתה להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום ולקצץ לעובדים 10% לעובדים בשכר של 10,000 ₪ ומעלה.

נציגות העובדים ביקשה להיכנס באופן מיידי למו"מ על המהלך, כדי לוודא שהפגיעה הקשה בעובדים היא הכרחית ומינימלית. לצערנו, הנהלת החברה מסרבת לקיים מו"מ עם העובדים ואף הודיעה היום על ביטול ישיבת המו"מ שנקבעה לבוקר.

אנו מודעים לכך שמדובר בתקופה מאתגרת לכולם, ועם זאת, אנו סבורים שדווקא בשעה זו, כשעיתונאי החברה עובדים מסביב לשעון סביב שידורי החירום, תוך חשש לסיכון בריאותם, אין מקום לבצע מחטף שכזה תוך פגיעה בעובדים ואנו נעמוד על כך שהפגיעה בעובדים תהיה במינימום ההכרחי.

להלן קטע מהודעת ועד העיתונאים לעובדי החברה:

"באופן תמוה, סירבה החברה להצעת תיווך ניטרלי של הממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה, זהו הליך וכלי עבודה מקובל במשק אשר נועד לעזור לצדדים לגשר על פערים ולהגיע להסכמות בצורה מהירה.

בניגוד לטענות שעולות מכיוון ההנהלה אנו מבקשים להדגיש שהוועד הוא זה שקרא לתהליך של מו"מ מזורז מתוך הבנה שהמצב איתו החברה מתמודדת מצריך התאמות כלכליות מחד וכי התאמות אלה יתבצעו תוך פגיעה מינימלית בעובדים מאידך.

מתוך דאגה ואחריות לחברה ולעובדיה אנו קוראים שוב להנהלת החברה להפסיק להתנהל באופן חד צדדי ולשבת איתנו למו"מ מזורז כדי שנוכל להגיע להסכמות ולהתרכז באתגרים הלא פשוטים שלפנינו".