עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

שבוע של תקיפת עיתונאים: יו"ר הארגון מברך על הגשת כתב אישום

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, ברך היום (ג') על הגשת כתב אישום כנגד אזרחים שתקפו עיתונאי וצלם של כאן חדשות ביום חמישי שעבר. העיתונאי יואב זהבי והצלם רולי נוביצקי הותקפו בעת שהגיעו לסקר התארגנות של פעילי ימין קיצוני בשכונת התקווה בתל אביב. שני התוקפים עוכבו במשטרה.

״זהו צעד ראשון חשוב בדרך להטמעת המסר שתקיפת עיתונאים לא תעבור בשתיקה. תפקידם של עיתונאים הוא לשרת את הציבור, ופגיעה בהם היא פגיעה בציבור כולו וביכולתו לקבל מידע אמין ממה שקורה בשטח. אנו מקווים שהטיפול לא ייעצר רק במי שנותן את האגרוף אלא גם באותם מסיתים שמייצרים את האווירה הציבורית שמכשירה את האגרוף", נאמר בהודעה לעיתונות מטעם הארגון.

בבקשה למעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד רותם נוימן וסרמן מטעם פרקליטות מחוז ת"א: " העובדה כי מדובר בתקיפה מכוונת, במסגרתה הציבו המשיבים את צוות התאגיד כמטרה לתקיפה אלימה, ללא כל התגרות מצדם, ועל רקע ביצוע תפקידם, מעידה כאלף עדים על מסוכנותם. דבריו של משיב 1 לאורכו של כל האירוע, המגלים את עמדתו כלפי צוותי תקשורת, מעידים כי מדובר במעשים שבוצעו על רקע אידאולוגי של ממש, לכך מצטרפים דבריהם של המשיבים עם מעצרם לפיהם הם נכונים לחזור על המעשים".

השבוע האחרון התאפיין במספר חסר תקדים של מתקפות כנגד עיתונאים, על רקע האלימות הגוברת בין יהודים לערבים, מתקפת הטילים על ישראל, המלחמה בעזה וההסתה המתמשכת ברשת נגד גופי התקשורת והעיתונאים. ניתן לעקוב אחר פרטי המתקפות נגד עיתונאים בעמוד המיוחד שהוקם לשם כך ובחשבון הטוויטר המנטר את אירועי התקיפה.