עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם קיבוצי נוסף בחדשות 13: שיפור תנאים וחסינות מפיטורים

ארגון העיתונאים וועד עובדי חדשות 13 חתמו היום (ה') על הסכם קיבוצי לשנה עם הנהלת חדשות 13. ההסכם מסדיר חסינות מפיטורי לצמצום למשך שנה, יחד עם תנאים שאינם מוגבלים בזמן כמו תוספת של מקומות חניה, השתלמויות והכשרות מקצועיות, והגדלות של החזרי הוצאות.

עיקרי ההסכם:
1. חסינות מפיטורי צמצום למשך 12 חודשים, עד מרס 2024, כאשר המחצית השנייה של התקופה כפופה להיעדר אירועים יוצאי דופן במשק ובשוק התקשורת, כפי שהוגדרו בהסכם.

2. תוספת מיידית של 30 מקומות חניה לשימוש העובדים בסמוך למערכת ברמת החייל, במימון מלא של החברה, במטרה להקל על מצוקת החניה במקום.

3. סבסוד מקופת חברת החדשות להשתלמויות והכשרות מקצועיות אישיות שייזמו עובדיה, בשווי אלפי שקלים.

4. הגדלת החזר האש"ל היומי לצוותי השטח והתקנת חדר מנוחה לצוותי השטח באולפן בנווה אילן.

5. תוספת ארוחת ערב קלה במשרדי החברה בדסק ברמת החייל, בדומה לזו המוגשת כיום בנווה אילן.

ועד עיתונאי חדשות 13 עדכן את העובדים על ההסכם:

"ההסכם החדש הוא צעד קדימה בדרך שעדיין לא תמה, לסביבת עבודה מתגמלת וטובה יותר עבור כולנו. הסכם משפר את תנאי העסקה בחברה ומחזק את העובדים המסורים שמבצעים את תפקידם בתנאים מורכבים. בכוונתנו להמשיך ולפעול גם בעתיד, מתוך אחריות ושותפות עם ההנהלה, לשיפור בביטחון התעסוקתי ובתנאים לעובדי החברה".

מנכ״ל ארגון העיתונאים והעיתונאיות, אלי גרשנקרוין ציין כי הוא שמח שגם בימים סוערים "הגענו עם ההנהלה להסכמות שיאפשרו ביטחון תעסוקתי לעובדי חברת החדשות לשנה הקרובה. ההסכם מביא לשיפור בתנאי העסקה של העובדים ומייצר לראשונה מנגנון להשתתפות של החברה בהשתלמויות מקצועיות של העובדים. נמשיך לפעול יחד עם ההנהלה להצלחה של חברת החדשות״.

חברת החדשות תמשיך לשמש שחקן מרכזי בשוק התקשורת לאור התחייבותה להמשיך להפיק רצועות האקטואליה – באופן שלא יפחת כמותית מהיקף פעילותה כיום.