עבריתالعربيةEnglish

למה להצטרף לארגון?

ארגון העיתונאים בישראל נוסד בשנת 2012, אחרי שנים ארוכות בהן נחלש כוחם של העיתונאים כקבוצה, בעקבות פירוק העבודה המאורגנת בענף העיתונות. כיום הארגון הוא ארגון יציג ברוב כלי התקשורת הגדולים בישראל לאחר שהצטרפו אליו אלפי עיתונאים.

ועדים במקומות עבודה שהתאגדו וחתמו על הסכם קיבוצי, דאגו להסדיר לעובדים באותם כלי תקשורת תנאים משופרים, ביטחון תעסוקתי ומגוון הטבות כלכליות ומקצועיות. יחד עם זאת, גם חברי ארגון במקומות עבודה מאוגדים בהם טרם נחתם הסכם קיבוצי או חברי ארגון עצמאים, זכאים לליווי, הגנה והטבות מתוקף חברותם בארגון.

אם עוד לא הצטרפתם, זה הזמן למלא טופס מקוון בשלוש דקות.

מה מגיע לכם כחברים בארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל?

  • ליווי מקצועי ומשפטי:

צוות הארגון מטפל בפניות שונות של עיתונאים הנוגעות לתנאי העסקתם, מייעץ ומתווך במשברים או מחלוקות בין העובדים למעסיק.

המחלקה המשפטית ואחראי חופש העיתונות בארגון, מלווים ותומכים בעיתונאים במגעים מול רשויות החוק וכוחות הביטחון בסוגיות של חופש העיתונות, חיסיון מקורות והגנה על מעמד העיתונאים והעיתונאיות.

חברי הארגון זכאים לייעוץ משפטי פרטני וליווי משפטי בשלל נושאים, כגון חידוש חוזה, הגשת תביעה או הגנה מפני תביעה, בנושאים רלוונטים. לפרטים נוספים על המחלקה המשפטית, לחצו כאן.

בנוסף לטיפול הפרטני, הארגון יוזם ומצטרף להליכים משפטיים ודיונים בבתי משפט ובכנסת בנושאים הנוגעים לליבת מקצוע העיתונות והאתיקה העיתונאית. מספר מאבקים ציבוריים שהוביל הארגון נשאו פירות והשפיעו על עצם קיומם של כלי תקשורת והעיתונאים הפועלים בהם.

  • תעודת עיתונאי:

חבר ארגון זכאי לתעודת עיתונאי המקנה לו חופש תנועה וגישה לאזורי סיקור, יחד עם כניסה חינם למוזיאונים ברחבי העולם. להנפקת תעודה לחצו כאן.

  • מועדון הייטקזון:

חברי ארגון העיתונאים והעיתונאיות זכאים להצטרף ללא עלות למועדון ההטבות של ההיטקיסטים, המקנה מגוון הנחות ומבצעים מיוחדים. אם אתם חברים וטרם הצטרפתם, כתבו לנו כאן.

  • ארועים והשתלמויות מקצועיות:
    השתתפות בימי עיון וקורסי העשרה והכשרה מקצועית. אנו מקפידים לעדכן את חברי הארגון בניוזלטר דו שבועי לגבי השתלמויות והכשרות מקצועיות. רוצים להציץ באירועים קודמים? לחצו כאן.

מעת לעת אנו מאתרים מבצעים מיוחדים או דואגים להטבה מיוחד לבחרי הארגון. תוכלו לעקוב אחר הטבות אלו כאן.

רוצים להצטרף, לחצו כאן.