עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מחאה על המעצר העיתונאי ישראל פריי והתחזות המשטרה למקור

בעקבות מעצרו (ג') של העיתונאי ישראל פרי, לאחר סירב להתייצב לחקירה בקשר לציוץ שפרסם בו הביע לכאורה תמיכה במחבל שניסה לפגוע באיש כוחות הביטחון, פרסם הארגון הודעה בה מחה על הפגיעה הצפויה בחופש העיתונות וחופש הביטוי במקרה זה.
פריי נחקר במשטרה על פי חוק המאבק בטרור לדברי עורכת הדין גבי לסקי, המייצגת את פריי.

לשון ההודעה:

"מעצרו של ישראל פריי מצביע על ליקוי מאורות של משטרת ישראל ופרקליטות המדינה. מלכתחילה זימונו לחקירה בשל ציוצים שחוסים תחת חופש הביטוי, הוא בעינינו טעות קשה, גם אם הם בוטים ומקוממים. יתירה מזאת, אנו רואים בחומרה רבה את פרקטיקת המעצר האלימה. המשטרה הודיעה כי בידיה צו מעצר מבית המשפט, ולמרות זאת נציגיה התחזו למקור עיתונאי וזימנו אותו למפגש במסווה של כוונה להעביר לו מידע לסיקור. ארגון העיתונאים והעיתונאיות איננו תומך באי הופעה לחקירה, אם זימונו של העיתונאי נעשה על פי הכללים הנדרשים, אולם ההתייחסות אליו כאל פושע מסוכן תוך התחזות היא בעצמה פגיעה חמורה בחופש העיתונות".

ישראל פריי

בהמשך הערב שוחרר פריי ממעצר והעלה סרטון לרשתות בו אמר כי "השלטון החדש כבר כאן, הוא רוצה אותנו חלשים ומפוחדים. אל מול שלטון פשיסטי יש רק דרך אחת ואני מתכוון לפחות לעשות אותה – להרים את הראש".

עו"ד גבי לסקי, שהייתה עד לאחרונה חברת הכנסת מטעםסיעת  מרצ, הגיבה לשחרורו של פריי: "שחרורו של פריי ללא תנאים ממחיש כי מדובר במעצר פוליטי מופרך שנועד להלך אימים, להשתיק ולהרתיע. מי שנעצר על פי חוק המאבק בטרור לא משוחרר לדרכו תוך שעות ספורות. היום זה פריי מחר זה כולנו".

לכתבה בחדשות 13
למאמר המערכת בהארץ