עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

פנייה לפייסבוק ישראל: בטלו הסרת הפוסט של העיתונאי ידידיה מאיר

מנכ"ל ארגון העיתונאים, אלי גרשנקרוין, פנה הבוקר (א') למנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי תאני-סופר, בדרישה לבטל את הסרת הפוסט שפרסם העיתונאי ידידיה מאיר ובו טקסט של הטור השבועי שלו בעיתון בשבע.

חברת פייסבוק החליטה להסיר פוסט של העיתונאי ידידיה מאיר מעמוד הפייסבוק שלו. הפוסט היה טקסט של הטור השבועי שלו בעיתון בשבע, שבו הוא הביע את עמדתו נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד וקרא למתנגדים לצאת לרחובות כדי להפגין ולהביע את דעתם.

"אנחנו ערים לעובדה שהשיח ברשתות החברתיות בימים אלה של חוסר יציבות פוליטית הוא לעיתים מסוכן ויש לנטר קריאות מובהקות להסתה ואלימות, אבל גם במציאות קשה כזאת חשוב לשמור על גבולות חופש הביטוי, הביקורת וזכות הציבור לדעת", נאמר במכתב.

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "העלמת פוסט של עיתונאי, שאין בו שום עבירה על החוק אלא רק הבעת דעה וביקורת, היא פגיעה בחופש הביטוי ובחופש העיתונות. פייסבוק אמנם חברה פרטית, אבל היא מרכזת בתוכה חלק משמעותי מהדיון הציבורי בחברה הישראלית – ועם הכוח באה גם אחריות. אנו מצפים שפייסבוק לא רק תחזיר את הפוסט אלא גם תספק הסברים מדוע הפוסט נמחק ומה הנהלים שלה בכל הקשור ליחס לעיתונאים בתוך הרשת החברתית".

המכתב המלא.