עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

עתירה לבג״צ: ״רשת 13 פועלת בניגוד לחוק״

לפני כשעה הגישו עיתונאים בכירים ומובילים בחדשות 13, ארגון העיתונאים ועמותת ״הצלחה״ עתירה לבג״צ נגד הכוונה של רשת 13 להפקיע את שידור משפטו של ראש הממשלה ביום ראשון הקרוב מידיה של חברת החדשות ולשדרו באמצעות חברת הפקה חיצונית.

העתירה דורשת מבג"ץ להורות לרשות השנייה למלא את תפקידה ולפעול כדי לוודא שרשת פועלת בהתאם לחוק. אבישי בן חיים, ברוך קרא, ספי עובדיה, עקיבא נוביק ואביעד גליקמן, העיתונאים שהצטרפו לעתירת ארגון העיתונאים ואמורים לסקר את המשפט, ציינו כי הם מקווים להתערבות של שופטי בג״צ כדי לאכוף את הדין ותנאי הרישיון על ״רשת״. העתירה הוגשה באמצעות היועצים המשפטיים של ארגון העיתונאים, עורכי הדין ד״ר מורן סבוראי ואמיר בשה ממשרד בשה זבידה סבוראי.

מעבר לפגיעה המקצועית הקשה במשדר של רשת עצמה, שמתכוונת למנוע מבכירי העיתונאים בישראל לסקר את האירוע, ומעבר להיותו של המהלך פסול וראוי לגינוי, הדברים מהווים גם הפרה בוטה של הוראות החוק ושל תנאי הרישיון בו מחזיקה רשת לשם שידור חדשות:

"בעל הרישיון לא יפיק שידורי חדשות לרבות יומני חדשות ומהדורות חדשות, כהגדרתם בחוק ובכללים, ולא ישדרם שלא באמצעות חברת החדשות".

יו״ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ׳יצקי מסר כי ״רשת פועלת בניגוד לחוק ומנסה לחסל את חברת החדשות תוך פגיעה בחופש העיתונאי, בפרנסה של עובדיה ובאינטרס הציבורי. ארגון העיתונאים, הוועד וכלל העובדים בחדשות 13 מתכוונים להמשיך לעמוד על המשמר ולפעול בכל הצעדים העומדים לרשותנו כדי לסכל את המהלך".