עבריתالعربيةEnglish
ראש דסק תחקירים בזמן ישראל, לשעבר ראש דסק התחקירים בגל"צ, מרצה לתקשורת באונ' הפתוחה, באוניברסיטת תל אביב ובמכללת עמק יזרעאל, חבר הועד המנהל של "העין השביעית". מרכז סדנאות הכתיבה והעריכה באוניברסיטה הפתוחה, מרצה באונ' תל-אביב ובמכללות. נשוי ואב לשלושה.
אבנר הופשטיין הוא עיתונאי המתמחה בעיתונות חוקרת מזה למעלה מ- 20 שנה. מתגורר במזכרת בתיה, נשוי ואב לשלושה ילדים. הופשטיין גדל ברחובות, שירת בצנחנים והחל את דרכו העיתונאית בבית הספר "כותרת" ובעיתון המיתולוגי "דבר". לאחר שזה נסגר עבר לקבוצת המקומונים של "ידיעות אחרונות" ולקראת סוף שנות התשעים הפך להיות אחד הכתבים המובילים של "ידיעות אחרונות", שם שימש בשורה של תפקידים בכירים, ביניהם כתב מגזין ב"שבעה ימים", שליח העיתון בארה"ב וסגן עורך המוסף השבועי. לאחר מכן פצח הופשטיין בקריירה טלויזיונית כבמאי וכתב במהדורת סוף השבוע של ערוץ 10, ובמקביל חיזק את אחיזתו באקדמיה כמרכז סדנאות הכתיבה של האוניברסיטה הפתוחה, ומרצה לתקשורת באוניברסיטת תל אביב, במכללת עמק יזרעאל, המכללה למנהל ועוד.
כיום משמש הופשטיין כראש דסק התחקירים בזמן ישראל. הוא גם חבר בוועד המנהל של מגזין התקשורת "העין השביעית", חבר מועצת העיתונות. הופשטיין חתום על כמה מהתחקירים המהדהדים בשני העשורים האחרונים ביניהם התחקיר המפורסם על שלדון אדלסון (שהוביל לאחד המאבקים ההירואיים על חופש העיתונות בערוץ 10), התחקיר שחשף את מקורו הבאסקי של השיר "ירושלים של זהב", חשיפת מסמכים אבודים של יוזף מנגלה וראיון בלעדי עם בנו האובד, חשיפת שרידי הקהילה היהודית באמזונס, התחקיר על רשת סחר עולמית באיברים המנוהלת בידי ישראלים, התחקיר שחשף את קשרי ההון-שלטון הבינלאומיים סביב תאגיד פצלי השמן (שגם הביא לביטולו של הפרויקט) ועוד רבים. על עבודותיו זכה הופשטיין במספר פרסים ביניהם פרס בני ברית הבינלאומי, פרס פראט, פרס ולטר, פרסי רוקוור, ואות תא העיתונאיות הישראלי.